BezpiecznaCiaza112023

Jak wiek to młoda Mama?

13 lata 10 miesiąc temu #22368 przez MoNiaaa
mloda mama to komplement :) ja mam 21 czasem mam wrazenie ze ludzie dziwnie na mnie patrza na ulicy zwlaszcza te stare baby...;/ przynbajmniej moje dziecko bedzie mialo sliczna mloda mame:)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22372 przez Mirella
A ja mam 35 i niech ktoś spróbuje powiedzieć że nie jestem młoda :P
a tak bardziej serio młoda mama to licealistka, reszta to już w normie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22377 przez sylwus136
ja mam w tym roku 20 lat i ciesze sie bardzo z dzidzi :)
na poczatku to był szok i w pewnym stopniu załamanie ale teraz kacperek to najwiekszy skarb na swiecie :)
a ciesze sie w ogole ze moge miec dzieci bo przeciez ile osob nie moze.Decyduja sie na dzicko dopiero po studiach,znalezieniu pracu potem planuja dzidzie a tu benc - bezpłodnosc i marzenia legną w gruzach...

ja jak miłam 13 lat miałam straszny wypadek ( jezdziłam konno sportowo) i kiedy wychodziłam z boksu koń mnie kopnął.Miałam krwiaka spojenia łonowego.Powiedziano mi ze moge juz nigdy nie miec dzieci wiec w wieku 20 lat Kacperek jest dla mnie darem od Boga :)

i nie uwazam sie za bardzooo młodą.Jestem bardzo odpowiedzialną :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22380 przez Joanna-Rona
Mama powinna czuć się młodo. Ja mam 28 lat i myślę, że to dobry wiek na pierwszą dzidzie.
Ale sprawa jest tak indywidualna, że trudno się wypowiadać. Czsem 18-letnia mama będzie bardzoej emocjonalnie dojrzała niż kobieta która robiła kariere zawodową i zdecydowała się
pod naciskem społeczeństwa albo rodziny na późną pierwszą i pewnie ostatnią ciąże, a maleństwo potem i tak wychowuje niania albo babia bo ona nigdy zajęta interesami czasu mieć nie bedzie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22381 przez Moniq
Młoda mama to ładnie brzmi, nie uważacie??? wszystkie jesteśmy młodymi mamami, młode, piękne i kochające nad życie swoje maluszki.
starsze panie się bulwersują a w jakim wieku one miały dzieci albo nasze mamy???? moja mama mnie urodziła jak miałą 21 lat i nie była za młoda, nikt w tamtych czas tak nie mówił, a ja urodziłam jak miałąm 27 i też uważam się za młodą mamę :lol: :lol:
Katarzynka, grunt to nie przejmować się :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #22382 przez Katarzynka
No ja właśnie mysle że młoda mama to taka w licełum a tak w moim wielu to "normalna" mama :) ;)

Czasem to strasznie denerwuje bo t gadaja takie baby w złym znaczeni
że młoda głupia i na matke to ona sie napewno nie nadaje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22404 przez _aga86_
Ja urodzilam coreczke majac 23 lata i bardzo sie z tego powodu ciesze- zawsze mowilam, ze chce urodzic przed skonczeniem 25lat- taka barierke sobie ustawilam:) I nie przejmujcie sie tym co mowia inni- a niech sobie mowia jak im sie nudzi zmywajcie je slodkim usmieszkiem to w piety im wejdzie:P Zgadzam sie z Joanna- niekiedy bardziej dojrzale bywaja mlodsze kobiety...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22428 przez sloneczko
ja mam 24 i czuje sie w swietnej formie jako mama, zawsze jako nastolatka mowilam sobie ze do 20 bede miec dzieciaka,ale gdbym jako 20 miala dziecko to bym nie doznala tych sukcesow co doznalam od 20 do 24 roku ;)..

uwazam ze wiek nie ma znaczenie, najwazniejsze miec dobrego partnera na cale zycie a plany czy dzieci same przyjda.

czasem kobieta w wieku 20 lat nie widzi sie w roli matki.

a babcie na lawkach pod blokiem niech lepiej ziemniaki dla wnukow obieraja a nie pierdoly popychaja.


katarzynka jezeli czujesz sie mloda to bedziesz sie duzo lepiej czuc pozniej jak babcia zostaniesz, bo wtedy bedziesz mloddza od innych babc..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22433 przez Joanna-Rona
Hi hi a o tym nie pomyślałam Słoneczko, że młoda mama to potem piękna młoda babcia.
Jeszcze jeden znaczący plus...No ja myśle że też zdąże być młodą babcią choć jestem od Was
troszke starsza. To zależy od zdrowia i pozytywnego nastawienia w późniejszych latach.
Ale się pocieszam co :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22438 przez Katarzynka
Mi mój wiek nie przeszkadza ja chciałam już dawno miec bobaska ale moje babcie by na zawał zeszły jak bym zaszła w ciaże przed slubem.
A jak na razie chcem miec i babcie i dziaków więc z dzidzia czekalismy do slubu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22468 przez martela89
Ja mam 21 lat uważam,że to normalny wiek jak każdy inny dla tych którzy są gotowi na dziecko. Zaczęliśmy się starać zaraz po ślubie miałam wtedy 19 lat :) A jak komuś to nie pasuje albo uważa,że to zbyt mało lat żeby mieć dzidzię to ma pecha !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22489 przez basik_twins
Mi sie wydaje że nie ma wieku graniczacego.

jak widac na forum sa 21 letnie mezatki ktore chciały dziecka

moze miec i 20 lat jezeli sa to osoby ktore juz sa usamodzielnione (wiadomo moze nie do konca bo polskie realia ale nie bedziemy tu tworzyc szczegolów kryteriów)

natomiast młodsze uczące się które za dużo z samodzielnością wspólnego nie mają i nie są jakby nauczone 'być same' radzic sobie na własną reke sa młodymi mamami bo sie wszystkiego musza nauczyc przy okazji bedac matką

tak ja sobie to mniej wiecej rozumuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22499 przez kolorowa
Ja mam 18 i wcale nie uważam że jestem za młoda na dziecko.Nie powinno nikogo oprócz mnie obchodzić kiedy się zdecyduje na dziecko.I nie jestem licealistką:P <jakby co> :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22503 przez basik_twins
hehehe ty sie kolorowa nie denerwuj
to nie chodzi o podziały wiekowe
bardziej o umiejetnosc poradzenia sobie samemu i dojrzałośc taka wewnętrzną umysłową psychiczna

Znam osoby w moim wieku nie nadajace sie na dzieci bo za soba taki syf zostawiaja ze szok a gdzie tu wyobrazac sobie u takiego kogos pieluchy sprzatanie no i higiena przede wszystkim mycie butelek i wszystko wokól zwiazane z dzieckiem takze wiesz Ty masz 18 a nigdy w zyciu rozmawiajac na forum z Tobą bym Ci tyle nie dała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22511 przez Emme
a ja mam 23 lata i jestem (będę) młodą mamą. i to jest powód do dumy. to nie wpadka,wszystko było przemyślane, wyczekane, więc tym bardziej się z tego cieszę. A jak jakaś "baba" mówi mi, że tak szybko, to pytam ile ona miała lat kiedy została mamą :) i koniec tematu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl